آیا کمپر ممنوع است؟

2017 / 06 / 26


یکی از اولین مواردی که به ذهنمان میرسد این است که آیا محدودیت قانونی در مورد خودروهای کمپر یا کاروان های مسافرتی یدک کش وجود دارد یا خیر؟

در جواب باید گفت، در مورد خودروها محدودیت قانونی بیشتر است تا کاروان ها. اصولا کمپر کشنده که توسط خودروهای باری یا سواری کشیده می شود در قانون مورادی برای آنها پیش بینی شده است  و به شرط نصب علائم اخباری و اخطاری مانند چراغهای ترمز، دنده عقب و چراغ راهنما در پشت تریلر و رعایت بعضی اصول فنی که برای اتصال آن به خودروی کشنده ذکر شده و تهیه الحاقیه بیمه ای مناسب، استفاده و تردد این نوع کاروان در بیشتر جاده های کشور بسته به نوع و عرض جاده و محدودیتهای ترافیکی زمان تردد، آزاد است.

اما در خصوص کمپرهای موتورهوم، موضوع کمی پیچیده تر است. به غیر از قوانین استاندارد در خودروهایی که اجازه تردد در راهها را دارند اعم از اصول فنی و ظاهری خودرو مورد دیگری در قانون وجود دارد، به نام نوع کاربری که در کارت خودرو نیز ذکر می شود و حساسیت برانگیزتر از سایر موارد می نماید.

انواع خودروهای اصلی در کشور، سواری و باری می باشند که هرکدام نیز دارای زیرشاخه های دیگری هستند که عبارتند از:

سواری شامل  شخصی،عمومی و اتوکمپینگ

باری شامل وانت، وانت مسقف، اتاق دار با سقف و بی سقف، کامیونت کمپینگ( که به تازگی مجوز تولید گرفته است) یخچالی( که این خود شامل موارد حمل نوع محصول مثل گوشت و مرغ یا لبنیات میشود)،تانکر حمل شیر یا آب و یا محصولات نفتی و شیمیایی و در آخر تریلی کش ها

برای هر خودرو در بدو تولید یک نوع کاربری پیش بینی می شود که بایستی خودرو در آن مورد به فعالیت بپردازد. تغییر نوع کاربری خودرو یا غیر ممکن و یا بسیار چالش برانگیز است و بستگی به قوانین روز کشور دارد. برای مثال در حال حاضر تغییر کاربری سواری شخصی یا عمومی به اتوکمپینگ قابل انجام نبوده و یا تغییر کاربری خودروی مسافربری عمومی مثل مینی بوس و اتوبوس ممنوع است. اما تغییر خودروی باری اتاقدار به یخچالی ممکن است.

در مورد کاربری اتوکمپینگ چنانچه از ابتدا در کارت خودرو ذکر شده باشد که این موارد فقط شامل حال بعضی خودروهای قدیمی وارداتی وبعضی که به تازگی در کشور تولید می شوند و فعلا شامل یک مورد است، برای استفاده در این کاربری مشکلی وجود ندارد.اما چنانچه نوع کاربری خودرو مورد دیگری ذکر شده باشد برای استفاده بجای خودرو کمپر منع قانونی وجود دارد. به عنوان مثال تغییر کاربری ون استیشن به کمپر، ممنوع بوده و یا اینکه حداقل در کارت خودرو ذکر نمی شود.حال سوال این است که بسیاری از خودروهایی که به صورت کمپر تجهیز شده اند قانونی هستند؟ و اگر نیستند چطور در راههای کشور تردد میکنند؟

 جواب این است که یا قانونی هستند و یا به دور از چشم قانون به صورت داخلی تجهیز شده اند و ظاهر بیرونی و بدنه آنها تغییر محسوس و غیر استانداردی نداشته است. اینگونه خودروها مادامی که توسط مامورین تعویض پلاک و افسران مستقر در راهها رویت نشده اند، مشکلی برایشان نیست.اما چنانچه مسئولین قانونی پی به تغییر کاربری آن خودرو  ببرند برای آن درج جریمه می کنند یا در برخورد سخت تر از تردد خودرو جلوگیری می نمایند تا به حالت ذکر شده در کارت آن برگردد.

اما با این محدودیت های ذکر شده باز میتوان به فکر تجهیز یک خودرو به صورت کمپرافتاد؟ باید گفت که با دانستن بعضی محدودیت های بسیار سخت،عدم انجام آنها و عبور از محدودیت های منعطف تر و یا ذکر نشده در قانون و با برخورد مناسب با افسران راهنمایی و رانندگی که به اعمال شدید قانون منجر نشود، میتوان از یک خودرو به صورت کمپراستفاده کرد و تا سالیان مشکلی هم نداشت. 

امید است با همه گیر شدن استفاده از کمپرها، به مرور قوانین استاندارد و خاص آن نیز تدوین و تصویب شود تا به کمک آنها بتوان با خیال آسوده از خودروهای کمپر استفاده کرد و به جای فرار از قانون از حمایت آن نیز بهره مند شد

دیدگاه ها
ارسال دیدگاه
    گروه برنامه نویسی نقطه ویرگول